Depilator dyskowy czy z pęsetami? Jaki depilator klasyczny wybrać?

0
162
depilator klasyczny - planeta-kobiet.pl

W osiągnięciu celu, jakim jest posiadanie idealnie gładkich nóg bez najmniejszych choćby włosków pomoc niosą nie tylko plastry z woskiem czy maszynki. Skutecznym sposobem pozbycia się zbędnego owłosienia są również klasyczne depilatory, czyli depilatory dyskowe lub z pęsetami.

Jak wybrać najlepszy dla nas depilator klasyczny i na co zwrócić uwagę w trakcie dokonywania wyboru?

depilator klasyczny - planeta-kobiet.pl
Depilator dyskowy czy z pęsetami? Który lepiej wybrać?

Czym jest depilator klasyczny?

Działanie depilatorów klasycznych opiera się na pęsetach lub specjalnych dyskach. Mechanizmy te znajdują się na głowicy. W trakcie pracy głowica (lub głowice) obracają się, a pęsety oraz dyski na przemian otwierają się i zamykają chwytając przy tym włoski, a następnie je wyrywając.

Różnica między depilatorami klasycznymi polega na tym, do jakiej grubości włosków są one przeznaczone.

Jakie są rodzaje depilatorów klasycznych?

Możemy wyróżnić dwa rodzaje klasycznych depilatorów:

 • depilatory z pęsetami – wyposażone są w głowice, które posiadają od 20 do nawet 60 pęset,
 • depilatory dyskowe – najczęściej mamy wybór między głowicą z 21 dyskami oraz głowicą z 48 dyskami.

Depilatory z pęsetami idealnie nadają się do krótkich włosków. Ze względu na rzadkie rozmieszczenie pęset, depilatory te polecane są głównie kobietom posiadającym rzadkie włoski. W przypadku osób z gęstym owłosieniem mogą one okazać się niedokładne i wymagać kilkukrotnego przejechania urządzeniem po skórze w tym samym miejscu.

Depilatory dyskowe dedykowane są do gęstych włosków. Jeśli posiadamy skórę wrażliwą to istotną rzeczą jest to, z jakiego materiału zostały wykonane dyski. Metalowe dyski mogą podrażniać delikatną skórę. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na dyski ceramiczne lub pokryte cienką warstwą srebra.

Jakie jeszcze aspekty mogą zadecydować o komforcie użytkowania depilatora?

Na co zwrócić uwagę wybierając depilator?

Wybierając depilator klasyczny warto zwrócić uwagę na:

 • rodzaj głowicy – z pęsetami czy dyskami,
 • rozmiar głowicy – większa głowica to więcej pęset czy dysków, a co za tym idzie, szybsza i skuteczniejsza depilacja,
 • dyski i pęsety – ceramiczne, metalowe, pokryte srebrem,
 • prędkość obrotów – zależy od tego czas trwania depilacji, im wyższa prędkość, tym szybsze depilowanie, najczęściej depilatory posiadają dwustopniową regulację szybkości obrotów,
 • wodoszczelność – umożliwia depilację na sucho i na mokro, a także łatwe oczyszczenie depilatora po zabiegu,
 • rodzaj zasilania – akumulatorowe, sieciowe czy akumulatorowo – sieciowe,
 • włoski – jakie będziemy usuwać, są długie czy krótkie, rzadkie czy gęste.

Niektóre głowice dostosowują się do kształtów ciała ułatwiając w ten sposób usuwania zbędnego owłosienia. Często dodawane są również specjalne nakładki redukujące ból czy masujące, a także umożliwiające golenie.

depilator klasyczny - planeta-kobiet.pl
Jakie są sposoby na złagodzenie bólu w trakcie depilacji? Nakładki chłodzące!

Jakie znaczenie ma rodzaj zasilania depilatora?

Zasilanie akumulatorowe pozwala na bezprzewodowe korzystanie z urządzenia w każdym miejscu i o każdej porze. Większa część depilatorów dedykowanych do używania na mokro posiada możliwość wyłącznie używania bezprzewodowego. Najczęściej akumulator pozwala na pracę urządzenia od 30 do 40 minut, po czym wymaga ładowania.

Zasilanie sieciowe oznacza, że urządzenie musi być cały czas podłączone do prądu. Oczywistym jest więc, że depilatory z tego typu zasilaniem nie dopuszczają z korzystania urządzenia na mokro, podczas kąpieli lub pod prysznicem. Zawsze trzeba mieć również na uwadze, aby mieć dostęp do źródła prądu.

Zasilanie akumulatorowo – sieciowe pozwala na stosowanie urządzenia wedle naszych potrzeb i możliwości. Jeśli nie mamy do dyspozycji źródła prądu to nic straconego. Nadal jest akumulator. Część depilatorów z tego rodzajem zasilania jest także wodoodporna przez co możliwe jest używanie urządzenia bezprzewodowo na mokro.

Z jakimi funkcjami dodatkowymi możemy zetknąć się w depilatorach klasycznych?

Producenci depilatorów prześcigają się, aby zaoferować potencjalnym nabywcom wszystko co najlepsze.

Z tego względu możemy zetknąć się z dodatkami do depilatorów takimi jak:

 • nakładki na depilator – umożliwiają one depilowanie oraz oczyszczanie twarzy, golenie ciała,
 • oświetlenie w depilatorze – umożliwia doświetlenie partii ciała, z której pozbywamy się włosków,
 • rękawica peelingująca – dzięki złuszczaniu naskórka przez zabiegiem unikniemy wrastających włosków,
 • rękawica chłodząca – pozwala na złagodzenie bólu.

Ponadto, częstym akcesorium dołączanym do depilatorów jest etui, kosmetyczka bądź ozdobny woreczek, w którym możemy schować urządzenie.

Wady i zalety depilatorów tradycyjnych

Niestety, usuwanie włosków przy pomocy depilatorów klasycznych jest bolesny. Dlatego też nie każdemu zabieg ten będzie odpowiadał. Jednak powstają nowe pomysły na ukojenie bólu, między innymi wspomniane już wcześniej rękawice czy nasadki chłodzące.

Jednak dla efektu, jakim jest efektywne pozbycie się włosków na nawet 3 tygodnie może być to opłacający się ból. W niektórych aspektach opłacający się dosłownie, ponieważ depilator jest kosztem jednorazowym. W późniejszym czasie nie musimy kupować pianek czy żeli jak w przypadku maszynek.

depilator klasyczny - planeta-kobiet.pl
Jakie są opinie o depilatorach klasycznych? Ile kosztują depilatory tradycyjne?

Jaki depilator tradycyjny wybrać?

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z depilatorami powinny wybrać urządzenia z dyskami, najlepiej ceramicznymi. Warto również zwrócić uwagę na nakładki łagodzące ból.

Jeśli używanie depilatora nie jest dla nas nowością to spokojnie możemy wybrać dowolny depilator z pęsetami czy z dyskami. Najważniejszym aspektem jest dopasowanie głowicy do naszego owłosienia.

Opinie

Depilatory klasyczne zdecydowanie robią to co mają robić, czyli usuwają zbędne włoski. Jednak ból, który się z tym wiąże nie dla każdego może być dobrą opcją.

Z pewnością ostrożne powinny być osoby bardzo wrażliwe na ból. Jednak nakładki czy rękawice chłodzące – co mówiliśmy już nie raz – skutecznie pomagają uśmierzyć wiążący się z depilacją dyskomfort.

Aby być w pełni usatysfakcjonowanym z efektów końcowych zabiegu należy wybrać odpowiedni dla siebie sprzęt.

Producenci i ceny

Depilatory dyskowe oraz z pęsetami produkują firmy takie jak Babyliss, Braun, Panasonic, Philips, Remington, Rowenta czy Wellneo. Ceny wahają się od około 20 złotych do około 800 złotych i zależą one od rodzaju depilatora oraz dołączonych do niego akcesoriów i funkcji dodatkowych.

Oto krótki test oraz recenzja wybranego modelu depilatora klasycznego:

Co sądzicie o depilatorach dyskowych i z pęsetami?

Dajcie znać w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here