Damska golarka do ciała – czym jest? Jak wybrać najlepszą?

0
52
Damska golarka do ciała - planeta - kobiet.pl

Pozbywanie się zbędnych włosków z ciała to wyzwanie dla wielu kobiet. I chociaż metod ich usuwania jest wiele to nie każda kobieta chce lub może z nich skorzystać. Przeciwwskazania do korzystania z depilatorów to niestety nie wymysł.

W takim przypadku możemy poszukać zamiennika dla depilacji. Golenie ciała przy użyciu odpowiedniej golarki damskiej to rozwiązanie idealne dla kobiet wrażliwych na ból czy zmagających się z problemem wrastających włosków.

Jeśli chcecie wiedzieć jak działa golarka damska, jaka jest jej cena oraz co zrobić, aby wybrać odpowiednią golarkę damską, to czytajcie dalej.

Czym jest golarka damska do ciała?

Golarka do ciała pozwala na bezbolesne pozbywanie się owłosienia. Nie wyrywa ona włosków wraz z cebulkami, a jedynie je przycina. Golarka damska do ciała jest dość uniwersalna. Jeśli posiadamy odpowiednie nakładki to z wielką dokładnością możemy pozbyć się zbędnych włosków z niemal całego ciała.

Golarki damskie są zazwyczaj niewielkich rozmiarów, a ich lekkość pozwala na łatwe manewrowanie urządzeniem przy cięciu włosków. Jako, że golarka jedynie przycina włoski to zabieg należy powtarzać częściej niż przy używaniu depilatorów. Jeśli chcemy, aby skóra była idealnie gładka to zabieg ten powinniśmy powtarzać maksymalnie co 4 dni.

Jak działa golarka damska?

Wspomnieliśmy już, że golarka działa poprzez przycinanie włosków przy samej skórze. Jednak jej dokładne działanie czy wyposażenie różni się nieco od golarek męskich.

Do golarek damskich producenci dość często załączają dodatkowe końcówki umożliwiające precyzyjne golenie każdej partii ciała. Jednak oprócz tego, nakładki te mają również za zadanie zapobiegać powstawaniu podrażnień.

Golarki damskie są urządzeniami o prostych i nieskomplikowanych kształtach. Ich mechanizm opiera się na tak zwanej folii tnącej.

Czym jest golarka foliowa?

Golarka foliowa to inaczej golarka z folią tnącą. Na zewnątrz widoczna jest folia z otworami, pod którą w rzeczywistości schowane są ostrza odpowiedzialne za przycinanie włosków. W trakcie pozbywania się owłosienia przycięte zostają jedynie te włoski, które znalazły się w otworach.

Najskuteczniejsze są golarki damskie, które posiadają więcej niż jedną głowicę z folią tnącą.

Damska golarka do ciała - planeta - kobiet.pl
Golarka głowicowa i foliowa – o co chodzi?

Golarka damska głowicowa czy foliowa?

Pośród golarek damskich głowicowych oraz foliowych mowa o tym samym, czyli o golarkach z folią tnącą. Różnica polega wyłącznie na ilości głowic z folią, które znajdują się w urządzeniu.

Podział na golarki głowicowe oraz foliowe wziął się z powodu różnorodności pośród męskich golarek, gdzie mamy do czynienia z golarkami foliowymi oraz golarkami głowicowymi, czyli takimi, które wyposażone są w obrotowe i ruchome głowice tnące.

Golarka czy depilator – co wybrać?

To na co ostatecznie się zdecydujemy zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji, oczekiwań oraz ewentualnych problemów skórnych.

Jeśli mamy bardzo wrażliwą skórę, która jest skłonna do podrażnień bądź zmagamy się z wrastającymi włoskami to najlepszym wyjściem będzie wybranie damskiej golarki foliowej. Czynnikiem przemawiającym za rezygnacją z depilatora, a wybraniem golarki jest też wrażliwość na ból.

Jednak depilator może stanowić również uzupełnienie dla golarki, ponieważ niektóre z nich zawierają nakładki pozwalające nie tylko na depilowanie, ale również golenie ciała.

Na co zwrócić uwagę wybierając golarkę damską do ciała?

Wybierając golarkę damską musimy zwrócić uwagę na takie rzeczy jak:

  • liczba głowic tnących – gdy mowa o golarce damskiej to możemy być w stu procentach pewni, że mowa o golarce foliowej, jednak możemy spotkać golarki z folią tnącą, która ma pojedyncze, podwójne, a nawet potrójne głowice, większa ilość głowic tnących to dokładniejsze golenie,
  • rodzaj zasilania – do wyboru mamy zasilanie sieciowe, akumulatorowo – sieciowe oraz bateryjne, to na jaki rodzaj się zdecydujemy zależy od tego, gdzie zamierzamy najczęściej korzystać z golarki, jednak najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem zdaje się być golarka akumulatorowo – sieciowa, która dostosuje się do naszych potrzeb i pozwoli na pozbycie się zbędnego owłosienia nawet w najbardziej spartańskich warunkach,
  • wodoszczelność – umożliwi nam korzystanie z urządzenia zarówno na sucho, jak i na mokro, musimy zwrócić jednak uwagę na to, że modele, z których możemy korzystać pod prysznicem mają zazwyczaj możliwość podłączenia ich do sieci jedynie w celu naładowania akumulatora.

Istotny jest także kształt urządzenia. Powinien być on dopasowany do wielkości dłoni osoby, która będzie korzystać z golarki. Pozwoli to na łatwe i szybkie używanie urządzenia i pozbywanie się włosków.

Jak dbać o skórę przy używaniu golarki?

Elektryczna golarka damska umożliwia nam używanie jej na sucho oraz na mokro. Korzystanie z kosmetyków zapewniających odpowiedni poślizg ostrzy nie jest konieczne. W przypadku modeli golarek, które dopuszczają możliwość golenia wyłącznie na sucho rezygnacja z kosmetyków do tego celu jest wręcz wymagana.

Należy jednak zwracać uwagę na skórę i jej odpowiednią pielęgnację na co dzień. Zrezygnujmy także z używania kosmetyków tuż po goleniu, ponieważ może to wywołać dodatkowe podrażnienia. Wyjątek stanowią specjalne kosmetyki, których zadaniem jest łagodzenie podrażnień po goleniu lub opóźnianie wzrostu włosków.

Damska golarka do ciała - planeta - kobiet.pl
Gdzie możemy kupić golarkę damską do ciała?

Wady damskich golarek do ciała

Golarki damskie pozwalają na skuteczne golenie. Niestety efekty te są dość krótkotrwałe, ponieważ ponowne golenie jest konieczne już po paru dniach. Jeśli zależy nam na utrzymaniu zawsze idealnie gładkiej skóry to golenie należałoby powtarzać co około 3 – 4 dni.

Zalety golarek damskich

Dużą zaletą jest to, że golenie przy użyciu golarki jest procesem całkowicie bezbolesnym. Wynika to z faktu, że włoski są jedynie przycinane, a nie usuwane wraz z cebulkami. Golarka nie sprzyja także powstawaniu podrażnień na skórze, dzięki czemu mogą ją stosować posiadacze skóry wrażliwej czy ze skłonnością do wrastających włosków.

Opinie

Golarka damska to dobre rozwiązanie dla pań, które chcą uzyskać szybki efekt gładkiej skóry bez najmniejszych podrażnień. Nie musimy również martwić się o to, że zabraknie nam maszynek czy pianki do golenia. W przypadku golarki urządzenie to możemy mieć zawsze pod ręką i skorzystać z niego w dogodnym dla nas momencie.

Producenci i ceny

Do producentów golarek damskich należą firmy takie jak Philips, AEG, Camry, Braun, Esperanza, Panasonic czy Remington. Ceny golarek zależą od ich rodzaju, sposobu zasilania czy dołączonych akcesoriów i wahają się od około 20 do 300 złotych.

Poniżej możecie zobaczyć recenzję wybranej golarki elektrycznej:

Z czego korzystacie, aby pozbyć się zbędnego owłosienia? Stawiacie na golarkę czy depilator?

Dajcie znać w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here