baner gora

Zaloguj

Żyć po swojemu

Izabela Kornet, założycielka Sukces rodzi się z serca - Izabela Kornet, autorka bloga The Secret of Healing, organizatorka corocznych Spotkania Świadomych Blogerek, pomysłodawczyni cyklicznych Śniadań Świadomych Blogerek (I Śniadanie Świadomych Blogerek oraz II Śniadanie Świadomych Blogerek) i Śniadań Świadomych Kobiet, podzieli się z Tobą swoim doświadczeniem związanym nie tylko z budowaniem marki w sieci, doradzi nie tylko w skutecznej organizacji i planowaniu – powie Ci wiele o swoim życiu prywatnym i o tym, czego doświadczyła, bo właśnie stąd bierze się jej siła

Co to znaczy, że sukces rodzi się z serca?

- Wiesz, to moja obserwacja. W ciągu ostatnich 3 lat zrobiłam wiele, uczestniczyłam w kilkunastu większych projektach, poznałam wielu inspirujących ludzi, ale też takich, których trzeba inspirować. Wspomniane projekty były lepsze i gorsze - takie, które istnieją do dziś i takie, o których ja sama już zapomniałam. Sam pomysł to za mało. Sam cel to za mało. Sukces definiuj spersonalizowanie: dla mnie sukces to codzienne ćwiczenie angielskiego, dla Ciebie może być to awans, dla innej kobiety - wychowywanie dzieci i zapewnianie im kreatywnych zabaw każdego dnia. Trzeba jednak zauważyć, że sam pomysł nauczenia się jakiegoś języka, rozwinięcia własnego biznesu lub napisania książki nie wystarczy. Musisz działać, dać z siebie wiele, pracować wytrwale i mieć cierpliwość. Tylko taki pomysł ma szanse na zrealizowanie go z sukcesem, ale oznacza to, że wkładasz w niego całego siebie. Zależy Ci. Twoje pragnienia płyną prosto z serca. Ten sukces urodził się prosto z serca.

Co jest dla Ciebie największym sukcesem?

- Moim największym sukcesem jest dążenie do życia na swój sposób. To znaczy, że odnoszę sukcesy codziennie. Osiągnięcie sukcesu nie jest celem samym w sobie. Hasło "sukces rodzi się z serca" ma uzmysłowić - szczególnie kobietom - że sukces to także wychowywanie trójki dzieci, codzienne ogarnianie domu i gotowanie dla całej rodziny, nie zapominając o planowaniu wizyt u lekarza czy urlopu. 

W biznesie można kierować się sercem?

- Tak, ale nie jest to łatwe. Każdy z projektów, który stworzyłam był i jest kierowany sercem. Bez tego nie jestem w stanie zrobić czegoś dobrze. Jeśli czujesz, że chcesz coś robić - być informatykiem, dietetykiem, lekarzem czy ogrodnikiem - to powinieneś. Prawdziwym specjalistą, którego każdy Ci poleci jest ten, który wykonuje swoją pracę z powołania. Bardzo szybko przekształca się to w wysokie zarobki i stabilną pozycję na rynku.

Jak można połączyć pracę zawodową i życie rodzinne?

- Tylko równoważąc obie sfery życia. Żeby jednak móc wprowadzić harmonię w swoje życie, należy najpierw zrobić porządki w sobie. Zastanowić się na czym naprawdę nam zależy. Właśnie to będziemy robić podczas I Śniadania Świadomych Kobiet, które organizuję 4 marca 2017 r. Oto link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1373281862705204/

Co jest Twoją największą pasją?

- Pisanie. Wspieranie kobiet. Konie. Książki. Nauka. Budowanie marki osobistej. To kwestie, które są ze mną na co dzień w tej chwili.

Jak się motywujesz?

- Od dawna nie stosuję motywacji typu "marchewka na kiju". Motywacja i chęć do działania musi płynąć ze mnie. Działam, bo często przypominam sobie dlaczego to robię. Jeśli bardzo mi na czymś zależy i jestem świadoma, że nie będzie to łatwe - daję sobie czas i wiem, że muszę być cierpliwa. Stosuję metodę małych kroczków, która doprowadza mnie do realizacji większych celów.

Jakieś wskazówki dla kobiet, którym brakuje pewności siebie?

- Najpierw należy Ci się szacunek od samej siebie, by inni ludzie mogli Cię szanować - dlatego pierwsze co zawsze polecam to praca ze sobą. Budowanie poczucia własnej wartości, które jest niezależne od czynników zewnętrznych. Nie będę mówić, że każda z nas jest wyjątkowa - bo to przecież oczywiste. Musisz wiedzieć, że nie każdy chce wzrastać, ale jeśli Ty chcesz - to znaczy, że MOŻESZ :)

Czym są Śniadania Świadomych Kobiet?

- Śniadania Świadomych Kobiet to wspierające warsztaty prowadzone z myślą o kobietach, które: są multifunkcyjnymi matkami, prowadzą pasjobiznesy, własną działalność gospodarczą lub myślą o jej założeniu, potrzebują inspiracji do życia po swojemu, chcą się zmotywować do pracy, są wciąż zabiegane i chcą mieć chwilę dla siebie. Spotykamy się raz w miesiącu w soboty na dwie godziny. Po co? By dzielić się doświadczeniem, by zadbać o sprawy ważniejsze, by rozmawiać o nich wprost - o naszych potrzebach, oczekiwaniach i planach na przyszłość. Albo po prostu na następny tydzień. Jestem wtedy dostępna dla Kobiet, które potrzebują wsparcia w biznesie lub codzienności.

 

Planeta-kobiet

Agata Korzeniewicz

tel. +48 515 894 254

Strona: www.planeta-kobiet.pl Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

23°C

Szczecin

Pochmurno

Wilgotność: 66%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 28 Cze 2017 24°C 12°C
  • 29 Cze 2017 25°C 18°C
miejsce na reklame
 
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account